סיבות טובות לגידול צמחים בבית


כמה סיבות ללמה כדאי לכם לגדל צמחים בבית

תתכוננו לנתון ממש מטורף, בטח יהיה לכם קשה להאמין אבל רוב האנשים בעולם מבלים כ-80% מזמנם בתוך הבית. אז למרות שאנחנו נמצאים בין 4 קירות חלק גדול מהזמן, אם יש לכם כמה צמחים בבית או במשרד, אתם עדיין יכולים להנות מהיתרונות החשובים של הטבע. אז נכון, עליכם להשקות אותם, להשקיע בהם ולדאוג להם, אך עציצי הבית שלכם למעשה דואגים לכם בחזרה- נפשית וגם פיזית.

הסיבות הבאות הן רק חלק קטן מכלל הסיבות הרבות ללמה כדאי לכם מאוד לגדל צמחים בבית

הם משפרים את מצב הרוח שלך

ולא רק בגלל שממש כיף להסתכל עליהם, לצמחים יש השפעות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות על גופינו. מחקרים מראים שצמחי בית יכולים להפחית לחץ ותורמים להורדת לחץ הדם. הם יכולים גם לספק יציבות ונוחות על ידי גירוי החושים שלך וקידום הרגשות הנעימים הקשורים לסביבה טבעית. לעיתים רק המגע בעלים שלהם או באדמה בה הם גדלים יעניק למוח שלכם בוסט של סרוטונין.

ובשביל כל הטוב הזה, אתם לא צריכים יותר מידי- מחקרים מצביעים גם על כך שצמח אחד או שניים בטווח הראייה מספיק בשביל לשפר את מצב רוחכם. 

הם מחדדים את המיקוד שלנו

אם עדיין לא עשיתם זאת, אולי כדאי שתוסיפו כמה צמחים לסביבת העבודה שלך, מכיוון שאומרים שהם משפרים את היצירתיות, הזיכרון והפרודוקטיביות הכללית. עובדה לא מפתיעה כשאתם חושבים על כמה נחמד זה למוח שלכם לקחת הפסקה מהמסכים וליהנות מכמה עלים ירוקים

למעשה, מחקרים מראים כי העובדים פרודוקטיביים ב -15% במקומות עבודה מלאי עציצים, ומשתפרים בצורה משמעותית בשימור הזיכרון ובבדיקות בסיסיות אחרות כאשר הם מוקפים בצמחייה ירוקה. 

סוגים מסוימים של צמחים פשוט מאפשרים לנו לנשום טוב יותר  על ידי הגדלת כמות החמצן באוויר באמצעות פוטוסינתזה, כמו גם טיהור האוויר על ידי הסרת רעלים כמו בנזן, פחמן חד חמצני ופורמלדהיד. הם לוכדים רעלים ברקמותיהם ומשחררים אותם כתוצרי לוואי לא מזיקים. כל זה יכול לתרום לנו משמעותית בהתחשב בעובדה שזיהום אויר מקורה יכול להגדיל את .הסיכון לבעיות בריאותיות רבות

הם עוזרים לנו לישון

בעוד שרוב הצמחים מייצרים חמצן במהלך היום באמצעות פוטוסינתזה, אחרים עושים זאת בלילה. צמחים מסוג זה הם צמחים שמייצרים מטבוליזם של חומצה (CAM) ובעלי נקבוביות שנפתחות בלילה כדי לייצר אנרגיה, במקום במהלך היום. לכן, כאשר הם ממוקמים בחדר השינה שלכם, צמחי CAM יעלו את רמת החמצן, מה שמשפר את איכות האוויר ומסייע לכם לקבל שנת לילה איכותית יותר על ידי הפחתת סיכויים לדום נשימה בשינה ואפילו נחירות. צמחים מסוג סנסיוורה וקלתיאה יכולים להיות תוספת מעולה לחדר שינה


הם שומרים עלינו בריאים

חלק מהתכונות המעולות של צמחי בית היא שהם מגבירים את הלחות בבית. ואם זה לא מספיק הם גם מפחיתים 20% מהאבק המצטבר בבית בדרך כלל. כל זה יכול לעשות פלאים למערכת החיסונית שלנו מכיוון שאוויר יבש ואבק עלולים להדביק את דרכי הנשימה שלנו ולגרום למחלות והדבקה. עם כמה עציצים נאמנים בסביבה, הסיכויים לפתח תסמיני צינון כמו שיעול, נזלת, עיניים מגרדות, כאב גרון ועייפות נמוכים בהרבה.